64 Orang Atlet UPM Wakili Malaysia Di Sukan Sea 2017 | PUSAT SUKAN
» BERITA » 64 orang Atlet UPM wakili Malaysia di Sukan Sea 2017

64 orang Atlet UPM wakili Malaysia di Sukan Sea 2017

UPM menghantar seramai 64 atlet daripada pelbagai sukan bagi membantu mencapai misi kontinjen Malaysia untuk ungguli temasya Sea Games Kuala Lumpur 2017 yang akan bermula secara rasminya pada 19-31 Ogos 2017. Berikut disenaraikan nama-nama atlet UPM yang terpilih menyertai temasya Sea Games 2017:

1 Lee Yhing Huey (Zylane)/Akuatik Renang Irama
2 Norashikin Kamalzaman/Bola Jaring
3 Izyan Syazana Mohd Wazir/Bola Jaring
4 Nur Syafazliyana Binti Mohd Ali/Bola Jaring
5 Siti Nor Farhana Binti Mustafa/Bola Jaring
6 Tracie Ang/Gimnastik Artistik
7 Mohamad Hazrul Faiz Bin Ahmad Sobri/Hoki Dewan
8 Muhammad Najmi Farizal Bin Jazlan/Hoki Dewan
9 Syed Mohamad Syafiq Syed Cholan/Hoki Dewan
10 Nor Izaidah Binti Ibrahim/Hoki Dewan
11 Fatin Naimah Zaki/Hoki Dewan
12 Nurul Safiqah Mat Isa/Hoki Dewan
13 Muhammad Shahril Bin Saabah/Hoki Padang
14 Nik Muhammad Aiman Bin Nik Rozemi/Hoki Padang
15 Fatin Shafika Binti Mahd Shukri/Hoki Padang
16 Hanis Nadiah Binti Onn/Hoki Padang
17 Nuraslinda Binti Said/Hoki Padang
18 Wan Nor Faeizah Md Sauiti/Hoki Padang
19 Mas Huzaimah Md Aziz/Hoki Padang
20 Norazlin Binti Sumantri/Hoki Padang
21 Nurul Nabihah Binti Mansur/Hoki Padang
22 Raja Norsharina Binti Raja Shahbuddin/Hoki Padang
23 Siti Noor Amarina Binti Ruhani/Hoki Padang
24 Surizan Awang Noh/Hoki Padang
25 Chong Wei Fu/Judo
26 Natasha Ezzra Binti Abu Bakar/Lawan Pedang
27 Mohd Roslan Bin Mohamed/Lawan Pedang
28 Mohamad Lutfi Bin Othman/Menembak
29 Johnathan Wong Guanjie/Menembak
30 Muhamad Zubair Bin Mohammad/Menembak
31 Saidatul Izzati Suhaimi/Olahraga
32 Muhammad Azam Bin Masri/Olahraga
33 Kwong Kar Jun/Olahraga
34 Ahmad Luth Hamizan/Olahraga
35 Jonathan Anak Nyepa/Olahraga
36 Muhammad Hakimi Bin Ismail/Olahraga
37 Muhammad Khairil Harith Bin Harun/Olahraga
38 Zaidatul Husniah Binti Zulkifli/Olahraga
39 Bibi Nuraishah Ishak/Olahraga
40 Nurfazira Jalaludin/Olahraga
41 Jackie Wong Siew Cheer/Olahraga
42 Chuah Yu Tian/Olahraga
43 Yap Sean Yee/Olahraga
44 Mohd Fairol Bin Nazim/Olahraga
45 Nur Syafikah Anis Abu Bakar/Olahraga
46 Mohamed Farhan Hafsyam Zahid/Olahraga
47 Mohamad Khairul Abdillah Bin Ramli/Ragbi
48 Wan Izzuddin Bin Ismail/Ragbi
49 Muhammad Siddiq Amir Bin Jalil/ Ragbi
50 Mohamad Nur Azri B. Azmi/Ragbi
51 Muhamad Firdaus Bin Tarmizi/Ragbi
52 Muhammad Ameer Nasrun Bin Zulkeffli/Ragbi
53 Muhammad Dzafran Asyraaf B. Muhamad Zainudin/Ragbi
54 Nik Mohd Shahiddan Bin Mohd Zain/Ragbi
55 Mohd Suhairi Bin Sulaiman/Sepak Takraw
56 Muhammad Kamal Bin Ishak/Sepak Takraw
57 Meor Mohamad Zulfikar Mat Amin/Sepak Takraw
58 Wan Muhammad Anas Muhaimi Wan Mohd Asri/Sepak Takraw
59 James Tee Chow Seng/Taekwondo
60 Thinagaran Naidu A/L Papunaidu/Taekwondo
61 Phoon Eyin/Wushu
62 Cheong Jun Hoong/Terjun                                     63 Leong Mun Yee/Terjun                                           64 Shree Sharmini Segaran/Karatedo

Tarikh Input: 17/08/2017 | Kemaskini: 23/08/2017 | amin_mustafha

PERKONGSIAN MEDIA

PUSAT SUKAN
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
03-9769 1288/1351
03-9769 4279
C1574012120